Rozpoczęła się pierwsza tura praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS, której organizatorem jest konsorcjum w którego skład wchodzi również nasza szkoła. Dzisiaj 10 uczniów wyjechało na 3-tygodniowe praktyki do Bilbao. Tuż po północy z Rzeszowa udali się autobusem na lotnisko Balice w Krakowie. Stamtąd po godzinie 6 rano odlecieli do Hiszpanii po drodze międzylądowanie w Monachium. Z naszej szkoły pojechało dwóch uczniów z klasy 2TB - Wojciech Uchman i Miłosz Gwizdak Podróż szczęśliwie już za nimi. Od jutra rozpoczyna się realizacja staży.
W drugiej turze w kwietniu wyjedzie kolejnych 5 uczniów z naszej szkoły.
IMG 20220320 150334  IMG 20220320 150307

IMG 20220320 150314

W odległości kilkudziesięciu kilometrów od nas rozgrywa się dramat wojny. My wracamy po feriach do szkoły, a dzieci i młodzież ze swoimi rodzinami z Ukrainy ucieka i szuka bezpiecznego schronienia. Wspólnie ze Starostwem powiatowym i wraz z Fundacją SEMPER FIDELIS organizujemy zbiórkę darów dla potrzebujących. Najbardziej potrzebne są:

- koce, śpiwory, poduszki, pościel

- artykuły spożywcze o długim terminie przydatności(makarony, ryż, mąka)

- środki czystości oraz artykuły higieniczne dla dzieci(pampersy, chusteczki nawilżane)

Zebrane w szkole dary będziemy przekazywać na miejsce zbiórki które jest w Centrum Kształceni Zawodowego w Łńcucie

Lista rankingowa uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie ERASMUS+
nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000021185

z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie

Lp.

Nazwisko

Imię

Kiełb

Aleksandra

Łukarski

Szymon

Uchman

Wojciech

Pelc

Sabina

Gwizdak

Miłosz

Turek

Kacper

Technik mechanik lotniczy

Lista rezerwowa uczniów w projekcie ERASMUS+
nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000021185

Haloszka

Mikołaj

Technik mechanik lotniczy

W piątek 10 grudnia uczestniczyliśmy w obchodach Święta 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich - naszej jednostki patronackiej. W uroczystości wzięli udział uczniowie pierwszej klasy liceum wojskowego. Dzień rozpoczął się od pokazu sprzętu i wyposażenia wojskowego i pysznej grochówki. Głównym punktem tego dnia był uroczysty apel, przysięga wojskowa i defilada pododdziałów 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich.