W sobotę 5 marca 2022 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy   XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i  średnich naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 15 uczniów  z następujących szkół:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie, I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące     w Łańcucie, Liceum Ogólnokształcące w Żołyni oraz Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na trzech poziomach:

I – uczniowie szkół podstawowych i  klas pierwszych liceum i technikum,

II – uczniowie klas drugich liceum i technikum

III – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum po szkole podstawowej.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Prace uczniów zostały poprawione w tym samym dniu przez komisję złożoną z nauczycieli uczniów przystępujących do konkursu, a więc nauczycieli szkół powiatu.

Na poziomie I najlepszymi okazali się:

1. Maciej Dębski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie
  2. Zofia Kotwica – I LO w Łańcucie
  3. Maja Ciecińska - II LO w Łańcucie

Na poziomie II wyróżnił się:

1. Weremiński Mateusz – I LO w Łańcucie

Na poziomie III największą liczbę punktów otrzymali:

1. Monika Szczepańska – II LO w  Łańcucie
  2. Piotr Szpila – LO w Żołyni

Wszystkim uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękuję za poświęcony czas i pracę w komisji.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr

PodkarpackiKonkursMatematyczny2  PodkarpackiKonkursMatematyczny1 PodkarpackiKonkursMatematyczny3 PodkarpackiKonkursMatematyczny4

Wyniki Foto Konkursu

„MÓJ PUPIL” PSY, KOTY I INNE ISTOTY

I miejsce Lucek  - kot Kamila Szylara

II miejsce Gibon - pies Mateusza Gduli

III miejsce Kiba - pies Aleksandry Krygowskiej

Gratulujemy!!!

Wręczenie nagród zwycięzcom i upominków pozostałym 25 czerwca br. podczas zakończenia roku szkolnego.

Myślę, że naszą powinnością jest budzić wymierającą dzisiaj świadomość narodową. Polskość to coś więcej niż piłka nożna i skoki narciarskie. Naszym obowiązkiem, całego mojego pokolenia, jest aktywne budzenie narodowego pierwiastka w Polakach. Możemy, to osiągać dzięki aktywizmowi i pracy twórczej, a także poprzez ciągły rozwój intelektualny i ofiarowywanie owoców swojej pracy Ojczyźnie. Tak sądzę, dlatego przystąpiłem do konkursu, z poczucia idei. Młodzież dzisiaj nie jest specjalnie zainteresowana tematami społecznymi, bywa aktywna, ale głównie w obrębie jakiejś swojej bańki informacyjnej. Trudno mieć do nich pretensje, bo większość społeczeństwa jest zawsze odzwierciedleniem wąskiego grona jego elit. Polska nie ma dobrych elit, dlatego nasza narodowa świadomość, krótko mówiąc, leży i kwiczy. W mojej pracy powołałem się na naród jako wielkie drzewo złożone z trzech głównych elementów. Korzenie są źródłem wartości odżywczych, pień zapewnia stabilność i rozwój, korona to przyszłe pąki i owoce. Każda z tych partii symbolizuje sztafetę pokoleń. Polska, żeby przetrwać, potrzebuje każdego z tych elementów. My wszyscy obecnie, Polacy na emigracji, nasi zmarli dziadowie i ci, którzy się dopiero narodzą, tworzymy wspólnie ten naród.

Miłosz Nowakowski, kl. IV Ta

Autor tekstu, to nasz tegoroczny maturzysta – wyróżniony w IX Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim.

REDAKCJA

Dnia  22.01.2021 w Zespole Szkół nr 2 odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego ze znajomości środków językowych „Matura backblast – egzamin na petardzie :)”.

50 maturzystów zmagało się z 40. zadaniami, które były  powtórzeniem i utrwaleniem różnego typu zadań maturalnych oraz środków leksykalno gramatycznych z uwzględnieniem zmian zawartych w aneksie Matura 2021 w obrębie treści i poziomu biegłości językowej.

Na zwycięskim podium stanęli:

I miejsce – Krzysztof Rachwał 4 Ta

II miejsce – Jakub Zając 3 La, Nowakowski Miłosz 4 Ta, Szylar Artur 4 Ta

III miejsce - Gabriela Korzystka 3 La , Marcin Woś 4 Tb

Wręczenie słodkich nagród zaplanowano po powrocie do szkoły. Gratulujemy wszystkim wyników i dziękujemy za udział.

Renata Chudzicka

W sobotę 15 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i  średnich naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 29 uczniów  z następujących szkół:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie, I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie, Liceum Ogólnokształcące w Żołyni oraz Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na trzech poziomach:

IS – uczniowie szkół podstawowych i  klas pierwszych liceum i technikum po szkole podstawowej,

IG – uczniowie klas pierwszych liceum i technikum po gimnazjum i uczniowie klas drugich technikum

II – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Na poziomie IS najlepszymi okazali się:

1. Monika Szczepańska – II LO Łańcut
  2. Piotr Szpila – LO w Żołyni

Na poziomie IG największą liczbę punktów otrzymali:

1. Damian Kwolek – I LO Łańcut

Michał Sroczyk – I LO Łańcut

1. Adam Golenia – II LO Łańcut

Na poziomie II nie wyłoniono uczniów z najwyższą punktacją.

Serdecznie dziękuję nauczycielom za poświęcony czas i pracę w komisji, a uczniom życzę dalszych sukcesów.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr