Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w naszej szkole inaczej niż zwykle. Od rana w każdej klasie odbywały się zajęcia, w czasie których uczniowie grali w różnorodne gry planszowe, zręcznościowe, szachy, karty, rozwiązywali quizy. W tym samym czasie reprezentacje poszczególnych klas rozgrywały mecze piłki siatkowej. Na koniec odbyło się wspólne grillowanie na podwórku szkolnym.

Zdjęcia w galerii

Rozpoczęła się pierwsza tura praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS, której organizatorem jest konsorcjum w którego skład wchodzi również nasza szkoła. Dzisiaj 10 uczniów wyjechało na 3-tygodniowe praktyki do Bilbao. Tuż po północy z Rzeszowa udali się autobusem na lotnisko Balice w Krakowie. Stamtąd po godzinie 6 rano odlecieli do Hiszpanii po drodze międzylądowanie w Monachium. Z naszej szkoły pojechało dwóch uczniów z klasy 2TB - Wojciech Uchman i Miłosz Gwizdak Podróż szczęśliwie już za nimi. Od jutra rozpoczyna się realizacja staży.
W drugiej turze w kwietniu wyjedzie kolejnych 5 uczniów z naszej szkoły.
IMG 20220320 150334  IMG 20220320 150307

IMG 20220320 150314

Wszystkim Paniom w dniu ich święta - Najlepsze Życzenia

IMG 20220308 104828

W sobotę 5 marca 2022 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy   XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i  średnich naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 15 uczniów  z następujących szkół:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie, I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące     w Łańcucie, Liceum Ogólnokształcące w Żołyni oraz Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na trzech poziomach:

I – uczniowie szkół podstawowych i  klas pierwszych liceum i technikum,

II – uczniowie klas drugich liceum i technikum

III – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum po szkole podstawowej.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Prace uczniów zostały poprawione w tym samym dniu przez komisję złożoną z nauczycieli uczniów przystępujących do konkursu, a więc nauczycieli szkół powiatu.

Na poziomie I najlepszymi okazali się:

1. Maciej Dębski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie
  2. Zofia Kotwica – I LO w Łańcucie
  3. Maja Ciecińska - II LO w Łańcucie

Na poziomie II wyróżnił się:

1. Weremiński Mateusz – I LO w Łańcucie

Na poziomie III największą liczbę punktów otrzymali:

1. Monika Szczepańska – II LO w  Łańcucie
  2. Piotr Szpila – LO w Żołyni

Wszystkim uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękuję za poświęcony czas i pracę w komisji.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr

PodkarpackiKonkursMatematyczny2  PodkarpackiKonkursMatematyczny1 PodkarpackiKonkursMatematyczny3 PodkarpackiKonkursMatematyczny4