W 2021 roku maturzyści obowiązkowo przystępują do egzaminów pisemnych z języka polskiego na poziomie podstawowym, matematyki na poziomie podstawowym oraz języka obcego na poziomie podstawowym.

Część ustna z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego jest nieobowiązkowa. Mogą przystąpić do niej osoby, którym wynik z części ustnej jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej za granicą.

Przystąpienie do egzaminu na poziomie rozszerzonym jest nieobowiązkowe. Można przystąpić do egzaminu z maksymalnie 6 przedmiotów dodatkowych.

(Na podstawie: http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/Zmiany%20w%20EM%20w%202021%20r..pdf)

Uczniowie klas maturalnych, którzy złożyli we wrześniu 2020 roku deklaracje maturalne, proszeni są o zgłoszenie się do szkoły celem skorygowania dokonanych w nich zapisów. We wspomnianym wrześniu każdy uczeń deklarował chęć przystąpienia do egzaminów w części ustnej oraz przynajmniej jednego egzaminu w części pisemnej na poziomie rozszerzonym. Zgodnie z nowymi zasadami nie ma obowiązku przystępowania do ustnych egzaminów oraz egzaminu na rozszerzeniu.

Zmiany w deklaracjach można wprowadzać tylko osobiście w terminie do 08.02.2021 w sekretariacie szkoły, w godzinach 8-14.