Otwieramy nowe kierunki kształcenia - 29 stycznia 2019 r. podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Łańcuckim a EME Aero -firmą z branży lotniczej - na mocy której od nowego roku szkolnego w naszej placówce - Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie - powstaną dwie klasy patronackie o specjalności technik mechanik lotniczy dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Nauka na tych kierunkach to system tzw. kształcenia dualnego, czyli łączącego naukę teoretyczną prowadzoną w szkole w porozumieniu z potencjalnym pracodawcą, z praktyką zawodową organizowaną w jego zakładzie pracy. Dzięki porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Łańcucie firma postanowiła organizować staże i praktyki dla uczniów naszej szkoły. Tego samego dnia Zarząd Powiatu Łańcuckiego podpisał również porozumienie o współpracy z Politechniką Rzeszowską wspierające kształcenie zawodów branży lotniczej: technika mechanika lotniczego i technika awionika w naszej szkole.

             W spotkaniu uczestniczyli Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop. Firmę EME Aero reprezentowali Derrick Siebert oraz dr Uwe Zachau członkowie zarządu EME Aero oraz Pani Aleksandra Szafraniec Dyrektor Personalny oraz dyrektor naszej szkoły mgr inż. Bogusław Blajer.

EME Aero jest firmą z branży lotniczej, która w przyszłym roku otworzy  zakład serwisowania silników lotniczych. Nowoczesny obiekt firmy budowany jest w podrzeszowskiej Jasionce. Rocznie ma być tam serwisowanych ponad 450 silników lotniczych typu GTF z serii Pratt & Whitney 1000G. To wspólna inwestycja Lufthansy i MTU, której lokalizację wybrano ze względu na rosnący od lat potencjał branży lotniczej na Podkarpaciu. Zakład ma rozpocząć pracę za rok, ale już teraz firma kształci przyszłe kadry.   W tym celu kosztem 2 mln dolarów w Jasionce powstało centrum szkoleniowe EME Aero. Do roku 2026 firma ma zatrudnić 1000 pracowników. Pewna praca! Dobre zarobki ! – dla naszych absolwentów!

PS – wkrótce szukajcie informacji o warunkach naboru na naszej stronie.

REDAKCJA

Poniżej linki do materiałów filmowych TVP Rzeszów:

Aktualności – wydanie z dnia 29 stycznia 2019

Południe z TVP Rzeszów z dnia 29 stycznia 2019