Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie  pod patronatem: Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Podkarpackiego  Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Radia Rzeszów i  Radia VIA rozstrzygnęła X edycję Wojewódzkiego Konkursu „Pamięć i tożsamość. Stan wojenny.”

W 2021 roku przypadła 40 rocznica wprowadzenia  stanu wojennego. Wydarzenie  to na trwałe wpisało się w historię Polski,  dlatego dla zachowania  pamięci o tych, którzy swoim zaangażowaniem i determinacją dawali  przykład młodemu pokoleniu  jak żyć, został ogłoszony  konkurs na nagranie reportażu radiowego.

Uczniowie klasy trzeciej liceum Daria Dobranowicz i Dominik Witek, dzięki uprzejmości  Pana Stanisława Olecha, współorganizatora Solidarności w Łańcuckiej Fabryce Śrub, represjonowanego i internowanego podczas stanu wojennego, nagrali reportaż „ O wolność trzeba walczyć”, w którym  Jego wspomnienia stały się kanwą dla poznania jakże dramatycznych kart polskiej historii.

Dzięki takim osobistym relacjom młode pokolenie może lepiej zrozumieć losy mieszkańców naszego miasta wpisujących się na karty historii.

Zwycięzcom gratulujemy!

IMG 20220117 092229 IMG 20211124 141104 IMG 20211124 142730

W dniu 6 października nasza drużyna w składzie: Kamil Sobek, Patryk Nater, Hubert Lasek, Jakub Pustelnik, Gabriel Mach, Bartosz Piekarz oraz Sebastian Możdżeń, pod opieką pani Anny Reszytyło brała udział w powiatowych zawodach w drużynowych przełajowych biegach sztafetowych. Nasi zawodnicy świetnie się spisali odnosząc pewne zwycięstwo i tym samym uzyskali awans do finału województwa, który odbędzie się 18 października w Kolbuszowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

20211006 093240 Screenshot 20211007 103630 Gallery Screenshot 20211007 103650 Gallery

"Pasieka" - Fundacja Rozwoju i Wsparcia przeprowadziła na terenie Powiatu Łańcuckiego Powiatowy konkursy z wiedzy prawnej. Z uwagi na wymogi sanitarno-epidemiologiczne spowodowane stanem pandemii oraz potrzebę zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla uczestników, konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej. Konkurs został poprzedzony realizacją przez Fundację Pasieka serii warsztatów prawnych dla uczniów.

Udział w konkursie wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Łańcuckiego :

• I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie,
  • Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie - II Liceum Ogólnokształcące,
  • Zespół Szkół nr 2 Kochanowskiego w Łańcucie,
  • Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Klaudia Balawender - Zespół Szkół nr 2 Kochanowskiego w Łańcucie,
  2. Martyna Walat - Zespół Szkół nr 2 Kochanowskiego w Łańcucie,
  3. Martyna Sobal - I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie.

Szczególnie warte podkreślenia jest to, że odbyło się 13 edycji tego konkursu w 13 powiatach województwa podkarpackiego i Klaudia jest jedyną uczestniczką, która uzyskała 50pkt na 50 mozliwych. Rewelacyjny wynik!!!

Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymają nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Łańcuckiego.

Konkurs został zrealizowany pod patronatem Starosty Łańcuckiego oraz patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Konkurs  jest sfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Łańcuckiego.

Aby zapoznać się z działalnością Fundacji Pasieka - zapraszamy na stronę internetową www.fundacjapasieka.pl

Karol Szlęk - uczeń naszej szkoły i zawodnik UKS "Akrobata" z Łańcuta zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej w kategorii dwójek mieszanych. Zawody odbyły się 24, 25 października w Zielonej Górze.

Karol - gratulujemy pasji i najlepszego wyniku!