Jesteśmy w trakcie  mobilności w czeskiej Ostrawie, która trwa od 02.03.2020 do 27.03.2020. Od dnia dzisiejszego, t. 11.03.2020 decyzją władz czeskich wszystkie szkoły  na terytorium Czech zostały zamknięte do odwołania w związku z Koronawirusem. Biorąc pod uwagę to, że władze czeskie w trosce o zdrowie i życie uczniów  zamykają szkoły, podjęliśmy decyzję, że dalsze przebywanie naszych uczniów na terytorium Czech staje się z każdym dniem coraz bardziej niebezpieczne. Docierają do nas również informacje od zaniepokojonych rodziców, którzy sugerują wcześniejszy powrót dzieci do kraju.
Ponadto, dzisiaj również premier RP podjął decyzję o zamknięciu szkół od poniedziałku 16.03.20 z tym ,że apeluje podczas konferencji prasowej do rodziców o to, aby nie posyłali dzieci do szkół już od jutra, tj. 12.03.20.
Reasumując, w dniu dzisiejszym, tj. 11.03.2020 przerywamy mobilność i wysyłamy autokar do Ostrawy po naszych uczniów. Nasza decyzja wynika z podjęcia przez Radę Pedagogiczną ZS2 w Łańcucie uchwały zobowiązującej dyrekcję szkoły do zorganizowania wcześniejszego powrotu młodzieży do Polski.