W niedzielę 01.03.2020 uczniowie naszej szkoły wyruszyli pociągiem z Łańcuta do Ostrawy w Czechach. Na dworcu w Ostrawie czekał na grupę uczniów i opiekunów mentor, pracownik naszej firmy partnerskiej- Educare et Labora s.r.o, z którym dotarli na miejsce zakwaterowania. W poniedziałek po śniadaniu uczniowie informatycy z opiekunem udali się do firmy komputerowo- informatycznej TRAMIT s.r.o, w której rozpoczęli swój staż. Na miejscu przedstawiono im opiekuna praktyki, zasady obowiązujące w zakładzie i podano program praktyk.I zaczęło się…..

Podobnie grupa uczniów technikum mechatronicznego dotarła na miejsce odbywania stażu- czyli do Huty Trzyniec. Na miejscu zabrano grupę do Muzeum przy hucie, a następnie młodzież spotkała się z opiekunem praktyki. Uczniowie poznawali miejsca praktyk, zapoznawali się z zasadami obowiązującymi w zakładach, wykonywali przydzielane im zadania, zdobywali nowe kompetencje. Ale ten wyjazd to również zawiązywanie nowych znajomości, więzi koleżeńskich, którym sprzyjało wspólne spędzanie wolnego czasu. Wtedy uczniowie grali w gry stołowe, chodzili na basen, uprawiali biegi, spacery w pobliskim parku. Udało się także zobaczyć na żywo mecz dwóch pierwszoligowych drużyn piłkarskich Banik Ostrava vs Mlada Boleslav. Wraz z opiekunami uczniowie w sobotę 07.03.2020 wyruszyli na wycieczkę do Pragi. Na wszystkich uczestników wyjazdu czekało w stolicy sporo atrakcji, które w ciekawy sposób przekazała pani przewodnik. Pogoda nie rozpieszczała, ale historyczna, zabytkowa część stolicy oraz liczne legendy i urocze zakątki starówki na długo pozostaną w pamięci uczniów oraz opiekunów. W niedzielę 08.03.2020 wszyscy uczniowie razem z opiekunami udali się do centrum Ostrawy, aby przyjrzeć się z bliska zabytkom miasta, a że był to Dzień Kobiet, dlatego panowie złożyli jedynej Pani w ich gronie serdeczne życzenia oraz wręczyli Jej piękny kwiat. Pierwszy tydzień umknął bardzo szybko….

Sami zobaczcie…..