Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły KAROL SAJ został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa ", zajmując II miejsce. Organizatorem była Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego a patronat honorowy sprawowali: Minister Edukacji Narodowej,  Uniwersytet  Pedagogiczny w Krakowie oraz Podkarpacki, Łódzki, Olsztyński, Bydgoski, Lubuski, Katowicki, Wrocławski, Szczeciński  i Opolski Kurator Oświaty. Do I etapu, który miał miejsce w październiku zgłosiło się ponad 1000 uczniów z całej Polski. Karol znalazł się w zwycięskiej dziesiątce.

Zmagania finałowe miały miejsce 5 grudnia w Krakowie i składały się z dwóch etapów. Część pierwsza to 45 minutowy test wiedzy od powstania Legionów Polskich we Włoszech do przewrotu majowego, po którym wyłoniono trzech najlepszych uczestników. Część druga składała się z 8 pytań otwartych.

Karol, który jest pasjonatem historii wykazał się nie tylko znajomością szczegółowych faktów czy wybitnych postaci ale również wiedzą o kulturze tego okresu. Jako zwycięzca otrzymał cenne nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz gratulujemy