Okres Zaduszny  to wyjątkowy czas, w którym wracamy myślami do przeszłości, by w chwilach zadumy i wspomnień przywołać sylwetki tych, co odeszli.

Porządkowanie grobów to wyraz szacunku i wdzięczności wobec tych co odeszli, ale również budowanie świadomości obywatelskiej, patriotycznej i historycznej.

Nasi uczniowie nie zapomnieli polskich bohaterach, którzy oddali życie za naszą wolność.

W czasie poprzedzającym Święto Wszystkich Zmarłych odwiedziliśmy ZAPOMNIANE MIEJSCE PAMIĘCI.

W lasku „Bażantarnia” znajduje się samotny krzyż, gdzie został pochowany porucznik Armii Krajowej Adam Stysioł pseudonim „Iskra”. Zginął zamordowany z rąk okupanta 28.08.1943 roku podczas pełnienia obowiązków żołnierskich.

Po wojnie jego zwłoki przeniesiono na cmentarz komunalny do zbiorowej mogiły Armii Krajowej.

Opiekun: A. Kiełb