29 listopada uczniowie klas pierwszych oraz drugiej technikum o profilu wojskowym uczestniczyli w uroczystym święcie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Uroczystość odbyła się w koszarach 1bsp, gdzie na początku zaprezentowano sprzęt i wyposażenie wojskowe oraz ugoszczono grochówką wojskową i ciepłą herbatą.

O godz.10.00 rozpoczął się uroczysty apel od podniesienia flagi i  wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.  Po przemówieniu dowódcy batalionu ppłk Rafała Iwanka wyróżniono najlepszych żołnierzy 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz wręczono odznaczenia.

Jako jedyna szkoła, z którą współpracuje 1 bsp zostaliśmy wyróżnieni i nasi uczniowie wystąpili na placu tuż obok wojskowych pododdziałów. Uroczystość uświetnił także nasz poczet sztandarowy w składzie Mikołaj Porębny, Adrian Piątek oraz Grzegorz Majkut. Na zakończenie odbyła się uroczysta defilada, w której zaprezentowali się nasi kadeci z pocztem sztandarowym.

Opiekun: Katarzyna Sasor - Dyrda