12 grudnia odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim „ I love numbers”.  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych, a także motywowanie uzdolnionych uczniów do nauki języków obcych, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

Konkurs jest objęty patronatem Starosty Łańcuckiego, a gospodarzem jest jedna ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego, wybierana w drodze losowania. W tegorocznej edycji  gospodarzem był Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

Możemy być dumni z naszych uczniów, ponieważ na poziomie podstawowym zdobyli dwa pierwsze miejsca na podium oraz wyróżnienia:

I miejsce         - Krzysztof Nycz IVTA  oraz Jakub Pawlak IITA

II miejsce       - Jakub Żelazny ITCG

Wyróżnienia: - Jakub Pelczyk IITA i Marcin Baran IIITB

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 18 grudnia o godz. 9:00 w Sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie.

Katarzyna Sasor - Dyrda