W sobotę 15 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i  średnich naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 29 uczniów  z następujących szkół:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie, I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie, Liceum Ogólnokształcące w Żołyni oraz Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na trzech poziomach:

IS – uczniowie szkół podstawowych i  klas pierwszych liceum i technikum po szkole podstawowej,

IG – uczniowie klas pierwszych liceum i technikum po gimnazjum i uczniowie klas drugich technikum

II – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Prace uczniów zostały poprawione w tym samym dniu przez komisję złożoną z nauczycieli uczniów przystępujących do konkursu, a więc nauczycieli szkół powiatu.

Na poziomie IS najlepszymi okazali się:

1. Monika Szczepańska – II LO Łańcut
  2. Piotr Szpila – LO w Żołyni

Na poziomie IG największą liczbę punktów otrzymali:

1. Damian Kwolek – I LO Łańcut

Michał Sroczyk – I LO Łańcut

1. Adam Golenia – II LO Łańcut

Na poziomie II nie wyłoniono uczniów z najwyższą punktacją.

Serdecznie dziękuję nauczycielom za poświęcony czas i pracę w komisji, a uczniom życzę dalszych sukcesów.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr